Ovaj mjesec: 1968

SVETI NIKOLA

SVETI NIKOLA U DOMU ZA STARE I NEMOĆNE

SVETI M. I. VYANEY

Učenici 5a, 5b, 6. i 8a razreda zajedno sa svetim Nikolom te anđelčicama i ove godine odlučili su razveseliti ravnateljicu Doma za starije i nemoćne M. I. Vianey u Daruvaru gospođu Anu Ivandekić, štićenike te zaposlenike Doma i podijeliti im darove od sv. Nikole. Željeli su prisloniti svoja mlada bića uz srca nemoćnih noseći im ne samo poklone, već i dobrotu srca vjerujući kako će ona nahraniti duše utjehom i radošću. Nakana je više nego ostvarena!

Radujemo se slijedećem susretu!

SVETI NIKOLA U NAŠOJ ŽUPI

6. prosinca blagdan je svetog Nikole, sveca dobrote i milosrđa uz kojega povezujemo mnoštvo dobrih djela, čuda po Njegovu zagovoru te požrtvovnost i čistoću vjere. Zaštitnik je djece, mladih, djevojaka, pomoraca i putnika.

više u "opširnije"

Našu župnu crkvu nakon Svete Mise zornice posjetio je sveti Nikola. Uoči Njegova dolaska, učenici 5a, 5b i 6. razreda Češke osnovne škole Jana Amosa Komenskog, jedna učenica iz Osnovne škole Vladimir Nazor, jedan učenik iz Tehničke škole pripremili su predstavu Dar srca svetom Nikoli. Darujući poklone, sveti Nikola je zaželio da i ovoga došašća podignemo pogled visoko prema Nebu, dopustimo Bogu da nas duboko mijenja, istinski iscijeli, nahrani duše vjerom, nadom, ljubavlju, utjehom, snagom, radošću... Poučio nas je da protuotrov grijehu su konkretna djela ljubavi prema Bogu, bližnjemu, sebi!

Od srca zahvaljujemo svima koji su se utkali u pripremu, organizaciju te realizaciju predstave Dar srca svetom Nikoli:

• Župniku Žarku Turuku za duhovnu blizinu, konkretnu potporu te što se na čelu naše župe zajedno sa suradnicima pobrinuo za darove
  • Bogom nadahnutom i požrtvovnom redatelju predstave te autoru teksta Martinu Golubu
  • Marljivom tehničkom i ton pratitelju Zlatku Jandi, snimateljima Mariu Golubiću i Ivici Ivančiću te fotografkinji Aleksandri Tomašek Kopfer
  • Neumorno velikodušnoj Ivoni Šalić koja je osmislila i svirala glazbene dijelove, a uz nju uveličao zvonkom pjesmom zbor mladih 14. čudo
  •  Uvijek vjerni te spremni za pomoć: Sandri i Ivici Ivančić, Ivici Krisla, Febronija Ančić koji su se pobrinuli za scenografiju, kostimografiju te oblačenje
  • Glumcima velikog srca koji su nam približili ljubav Boga te svetog Nikolu:

* Sveti Nikoli-Rudi Šolić

* Ana Nađ

* Hana Hodak

* Elena Matina

* Marija Brletić

* Dora Tourek

* Petra i Luka Žukina

* Petra i Lana Vašek

* Leona Krajačić i

* Ema Sadovek

Neka sve Dobri obilno blagoslovi zagovorom svetog Nikole biskupa+++!

objavio: KSENIJA TOMAŠEK   datum: 8. 12. 2019.