AKTIVNOSTI

DAN OTVORENIH VRATA 2015.

Na Dan otvorenih vrata nastava se odvijala u raznim neformalnim oblicima rada, tj. prema pedagoškim koncepcijama velikog pedagoga Jana Amosa Komenskog koji je zagovarao učenje kroz igru.

Ovaj veliki pedagog čije ime škola nosi, rođen je 28. ožujka 1592. godine, pa se obljetnica njegova rođenja u našoj školi obilježava upravo prema njegovim didaktičkim načelima: učimo kroz igru!

U osamnaest radionica u vremenu od 8.00 - 12.00 sati učenici su kroz pjesmu, ples ili praktični rad naučili nešto novo ili primjenjivali ono što su naučili tijekom školske godine.

Obilježavanju obljetnice u matičnoj školi pridružili su se i učenici područnih škola iz Doljana i Gornjeg Daruvara. U Donjim Sređanima Dan otvorenih vrata organiziran je u tamošnjoj školi. Učenici u Ljudevit Selu se nisu uključili u današnje obilježavanje obljetnice organiziranjem Dana otvorenih vrata, ali to planiraju učiniti u skoro vrijeme.

Školu su posjetili zamjenica župana Bjelovarsko-bilogorske županije Tanja Novotni Golubić, gradonačelnik Dalibor Rohlik, dogradonačelnica Veronika Pilat, predsjednica Saveza Čeha u RH Libuše Stranjikova i ravnateljica NIU Jednote Lidija Dujmenović.

Vrata škole bila su otvorena za javnost i svi zainteresirani mogli su se slobodno uključiti u bilo koju od organiziranih radionica: Izrada pisanica na tradicionalni način, Astronomija za male i velike, Izrada ogrlica,  Hrvatski i češki jezik na zabavan način, Zapjevajmo veselo, Novinari na djelu, Izrada ilustrirane priče, Pletenje žicom, Izrada 3D čestitki, Oslikavanje keramike, Turnir u odbojci, Učimo plivati, Tko je najbolji graničar, Nogometna lopta u kemiji i matematici, Let's dance, Pletenje šiba od pruća... i druge.
Posebno zanimanje svih posjetitelja i učenika izazvalo je predavanje koje su održali članovi Astronomskog društva "Kumova slama" Daruvar jer zbog loših vremenskih uvjeta nije bilo moguće najavljeno promatranje neba teleskopom.

Obljetnica rođenja velikog pedagoga bila je prilika pozvati i okupiti umirovljene zaposlenike naše škole i zajedno s ostalim zaposlenicima uz svečani ručak prisjetiti se dana provedenih u školi.

Foto: Jednota
Još fotografija s Dana otvorenih vrata možete pregledati u fotogaleriji.

objavio: Mira Barberić   datum: 27. 3. 2015.