Drugi festival matematike u Daruvaru

fotografije

Druhý festival matematiky v Daruvaru

Ve středu 16. května v naší škole probíhala už podruhé zajímavá matematická soutěž žáků zakladních škol. Letos se festivalu zúčastnilo 96 soutěžicích ze sedmi škol z našeho a sousedních županství. Když žáci pracovali v čtyřčlenných týmech vždy tvořených žáky dvou různých ročníků, pro jejich učitele byly připraveny odborné přednášky.

Výherci dostali dárky od nakladatelství Profil a od naší školy dostali dárečky všichni. Před obědem si ještě stačili prohlédnout Daruvar. Jsme rádi, že se festival matematiky koná právě v naší škole.

Više o festivalu, konačnu ljestvicu, zadatke te rješenja možete vidjeti u "opširnije"

Drugi festival matematike u Daruvaru

Zanimljivo matematičko natjecanje učenika osnovnih škola pod nazivom Festival matematike održano je po drugi put u našoj školi u srijedu, 16. svibnja, pod vodstvom učiteljice Eve Horvat. Ove godine sudjelovalo je 96 natjecatelja iz sedam različitih škola iz naše i susjedne županije.

Učenici su zadatke rješavali u četveročlanim timovima. Tim su sačinjavali učenici različitih generacija, npr. surađivali su učenici trećih i četvrtih ili petih i šestih ili sedmih i osmih razreda.

Za njihove učitelje pripremljena su stručna predavanja.

Pobjednici su dobili dar  izdavačke kuće Profil. Naša škola pripremila je simbolične poklone za sve natjecatelje.

Nakon što su riješili zadatke, sudionici matematičkog festival uputili su se pod vodstvom učiteljice Ane Vodvarka u razgledavanje grada Daruvara.

Raduje nas što je festival matematike održan upravo u našoj školi.

U kategoriji trećih i četvrtih razreda sudjelovalo je 28 učenika. U kategoriji petih i šestih razreda bilo je 36 učenika, a u kategoriji sedmih i osmih razreda natjecala su se 32 učenika.

Nagrađeni učenici iz naše škole u kategoriji sedmih i osmih razreda, osvojili su 1. mjesto.

To su: Martina Krejči, 8.r., Jana Kanjka, 8.r., Mihaela Horvat, 7.r., Fran Kožić, 7.r.

U kategoriji trećih i četvrtih razreda naši  učenici osvojili su 2. mjesto.

To su: Petra Vašková, 4.r., Dominik Policky, 4.r., Josip Obradović, 3.r., Lana Vašková, 3.r.

Čestitamo pobjednicima!

objavio: Eva Horvat   datum: 18. 5. 2018.

« Ožujak 2024 »