ŠKOLSKI KURIKUL ZA 2011./2012.

Kurikulum Češke osnovne škole J. A. Komenskog Daruvar naš je temeljni dokument kojim uređujemo planiranje i realizaciju sadržaja programa izborne nastave, izvannastavne i izvanškolske aktivnosti i ostale odgojno – obrazovne aktivnosti, programe i projekte prema smjernicama hrvatskog nacionalnog obrazovnog standarda.

Naš školski kurikulum pruža bezbroj mogućnosti učenicima i učiteljima, vanjskim suradnicima, svim uključenim djelatnicima škole da oživotvore svrhu naše škole – pomagati roditeljima pripremiti i osposobiti djecu za kvalitetan život, njegujući nacionalne kvalitete, doprinoseći stalnom probitku Republike Hrvatske. Mnoge naše aktivnosti  vezane su uz  razvoj školstva češke manjine, njegovanje materinjeg jezika, kulture i običaja svojih predaka s ciljem očuvanja nacionalnog identiteta.
               Sadržaji, ciljevi i djelatnost u odgojno – obrazovnom procesu naše škole temelje se na nacionalnim dokumentima, izviru iz naše vizije postojanja i uloge škole – zajednice motiviranih, uspješnih i zadovoljnih ljudi. Nastojimo i zalažemo se kroz sve kurikulumske sadržaje pomagati učenicima stjecati kvalitetna znanja i kompetencije kao temelj za uspješan nastavak školovanja, za kvalitetan život, samostalno cjeloživotno učenje, kreativnost, motiviranost i uspješnost u stjecanju zvanja, zadovoljstvo u radu.
                Naš školski kurikulum obuhvaća razne programe koje škola provodi, daje učenicima mogućnost uključivanja u mnogobrojne aktivnosti, učiteljima pruža mogućnost kreativnog rada, promovira školu u svom okruženju, čini je prepoznatljivom u životnoj i radnoj sredini.

Realizacija školskog kurikuluma podrazumijeva postojanje bitnih pretpostavki – ostvarivanje postavljenih ciljeva zahtjeva maksimalno uključivanje kompetentnih stručnih učitelja – voditelja, kvalitetnu suradnju sa roditeljima, podršku i potporu lokalne zajednice.

ravnateljica škole

Leonora Janota

Priloženi dokumenti:
KURIKULUM_-celá_skola_2011-12.doc (888.50 KB)

objavio: Mira Barberić   datum: 14. 10. 2011.