Češka osnovna škola J. A. Komenskog Daruvar
Oglasna ploča Lokacija kontakti

KORISNE INFORMACIJE

e-Potvrda o školovanju učenika Vijest ima dokument u privitku

ČEŠKA OSNOVNA ŠKOLA JANA AMOSA KOMENSKOG –

ČESKÁ ZÁKLADNÍ ŠKOLA JANA AMOSE KOMENSKÉHO

T. G. MASARYKA 5, DARUVAR

Poštovani/a,

Potvrde učenika/ca o školovanju učenici i njihovi roditelji mogu  samostalno izraditi putem e-Dnevnika.

Pristup e-Dnevniku je na sljedećoj poveznici e-Dnevnik za učenike i roditelje (skole.hr).

Prijava se vrši AAI identitetom (za učenike, podaci kojima ulazite u e-Dnevnik) ili pristupnim podacima u sustavu e-Građani (roditelji preko ePass korisničkog imena i lozinke, bankovnih tokena ili mobilnih aplikacija, smart kartica, elektroničke osobne iskaznice – eOI itd.)

Nakon prijave u desnom izborniku odaberite Ispis potvrda te svrhu zbog koje vam je potvrda potrebna. Kliknite „generiraj potvrdu“.

Generirana potvrda je u PDF formatu, sadrži elektronički pečat i nakon što je učenik ili roditelj preuzmu na računalo ili mobilni uređaj mogu je slati elektroničkom poštom ili ispisati, ovisno o potrebama.

Potvrde koje su izdane ovim putem zamjenjuju u potpunosti potvrdu iz škole u svim pravnim poslovima te više nije potrebno dolaziti osobno po potvrdu u školu. Potvrde je moguće spremiti na računalo, slati ili ispisivati, ovisno o potrebama.

Sustav za izdavanje potvrda podatke o učenicima preuzima iz baze podataka e-Matice. U slučaju da primijetite da neki od podataka nije ispravan (ime/prezime/datum rođenja/0IB/adresa prebivališta-boravišta) na kreiranoj potvrdi, potrebno je obratiti se u tajništvo škole.

Potvrde se spremaju u mapu Moje potvrde i od tamo se mogu ponovno dohvaćati.
Ova potvrda vrijedi u digitalnom obliku (pravovaljana je), ali i kao isprintani dokument do 3 mjeseca.

:: opširnije ::

objavio: Marija Ulovec  datum: 29. 6. 2023. 09:51