ČITAMO MI, U OBITELJI SVI

Nakon provedenih pripremnih aktivnosti utvrđenih planom, započela je provedba projekta poticanja čitanja "Čitamo mi, u obitelji svi" u našoj školi.

Projekt se provodi prema unaprijed isplaniranim i vremenski točno određenim fazama s učenicima trećih razreda tijekom drugog polugodišta.

Svake srijede učenik koji je donio naprtnjaču u školu ima prigodu u nekoliko minuta drugim učenicima prepričati sve lijepo i zanimljivo što mu se dogodilo tijekom proteklih nekoliko dana kad su u njegovoj obitelji svi članovi čitali knjige iz knjižnične naprtnjače. Svaki petak naprtnjaču dobiva sljedeći učenik. U knjižničnoj naprtnjači nalazi se, osim knjiga, i bilježnica u koju učenici sa svojim ukućanima upisuju doživljaje.

Provedbom ovog projekta roditeljima se skreće pozornost na važnost svladavanja tehnike čitanja, motivira ih se i upućuje kako da pomognu svojoj djeci u svladavanju tehnike čitanja, senzibilizira ih se za sklonost školskoj knjižnici i školskom knjižničaru, školski knjižničar se u školi afirmira među učiteljima kao osoba koja aktivno prinosi razvoju čitačkih sposobnosti, skreće pozornost na to da knjižnica nije samo posudionica knjiga, već nudi niz drugih usluga, skreće se pozornost široj javnosti na važnost školske knjižnice i školskog knjižničara, ukazuje nadležnima za donošenje odluke o financiranju školskih knjižnica da se knjižnice trebaju financirati radi dobrobiti naše djece, da je financiranje školskih knjižnica ulaganje u budućnost naše djece.

Trećaši su nestrpljivo iščekivali slaganje rasporeda nošenja naprtnjače koji je određen ždrijebom.

objavio: Mira Barberić   datum: 28. 1. 2013.