Posjet Veleposlanstvu SAD u Zagrebu

Ovogodišnja terenska nastava učenika sedmih razreda razlikovala se od one prijašnjih godina po tome što je obuhvaćala i drugi dio realizacije školskog projekta "Meet the US Diplomat" u kojem su učenici uzvratili posjet Veleposlanstvu SAD u Zagrebu.

Odmah po dolasku u 10.00 h ambasadorica Julieta Valls Noyes se predstavila učenicima, opisala koje su njezine dužnosti kao ambasadorice SAD-a u Hrvatskoj i nakon toga odgovarala na mnogobrojna pitanja učenika. Svakom učeniku je kao znak zahvalnosti poklonila označivač za knjige s motivom Cat Woman ili Thora.

Nakon toga se predstavio Christian Wright, glavni stručnjak za odnose s javnošću. Učenicima je pričao o svojim iskustvima i životu u raznim zemljama svijeta i uspio približiti koliko je važno biti otvoren za nova iskustva i upoznavanje ljudi koji dolaze iz različitih kulturnih okruženja.

Pravo iznenađenje je bio sljedeći predavač, šef ekonomskog odjela Mike Rousek, koji je podrijetlom Čeh. Učenicima je bilo zanimljivo čuti ga kako govori češki. Nakon što nam je objasnio što on radi u američkom veleposlanstvu, učenici su imali prilike postaviti mu zanimljiva pitanja.

Nakon toga učenicima se obratio gospodin Tru Notoma, stručnjak za informatičku tehnologiju u Veleposlanstvu kojega su učenici upoznali prošle godine kada je posjetio našu školu u okviru školskog projekta "Meet the US Diplomat".  Učenike je ponovno zabavio svojim zanimljivim pričama i također odgovorio na brojna pitanja.

Posljednji gost bio je mladi američki marinac koji je učenicima pričao o životu marinaca u veleposlanstvu u Zagrebu i omogućio svima koji su htjeli da isprobaju njegovu opremu.

Nakon upoznavanja s djelatnicima i diplomatima, gospođa Marica Bahlen, direktorica Informativnog centra (koja je organizirala posjet) povela je učenike u kratki obilazak zgrade Veleposlanstva SAD.

objavio: Mira Barberić Tanja Ježabek   datum: 20. 4. 2016.

« Svibanj 2024 »