SVETI NIKOLA

SVETI NIKOLA U DOMU ZA STARE I NEMOĆNE

SVETI M. I. VYANEY

Učenici 5. razreda zajedno sa svetim Nikolom te anđelčicama i ove godine odlučili su razveseliti ravnateljicu Doma za starije i nemoćne M. I. Vianey u Daruvaru gospođu Anu Ivandekić, štićenike te zaposlenike Doma i podijeliti im darove od sv. Nikole. Željeli su prisloniti svoja mlada bića uz srca nemoćnih noseći im ne samo poklone, već i dobrotu srca vjerujući kako će ona nahraniti duše utjehom i radošću. Nakana je više nego ostvarena!

Radujemo se slijedećem susretu!

SVETI NIKOLA U NAŠOJ ŽUPI

više u "opširnije"

Slike pogledajte na priloženom linku

SVETI NIKOLA U NAŠOJ ŽUPI

6. prosinca blagdan je svetog Nikole, sveca dobrote i milosrđa uz kojega povezujemo mnoštvo dobrih djela, čuda po Njegovu zagovoru te požrtvovnost i čistoću vjere. Zaštitnik je djece, mladih, djevojaka, pomoraca i putnika.

Našu župnu kapelicu nakon Svete Mise zornice posjetio je sveti Nikola. Uoči Njegova dolaska, učenici 5. i 4. razreda Češke osnovne škole Jana Amosa Komenskog pripremili su prigodni program satkan potkama pjesama na hrvatskom i češkom jeziku te predstave Izgubljeni anđeo svetog Nikole. Darujući poklone, sveti Nikola je zaželio da i ovoga došašća podignemo pogled visoko prema Nebu, dopustimo Bogu da nas duboko mijenja, istinski iscijeli, nahrani duše vjerom, nadom, ljubavlju, utjehom, snagom, radošću... Poučio nas je da je „broj“ na koji će se On uvijek odazvati ljubav prema Bogu te bližnjemu kao prema samome sebi!

Od srca veliko hvala svima koji su velikodušno i požrtvovno pomogli u pripremi te ralizaciji! Neka sve Dobri obilno blagoslovi zagovorom svetog Nikole biskupa+++!

objavio: KSENIJA TOMAŠEK   datum: 7. 12. 2018.

« Svibanj 2024 »